Publikováno: 12-07-2006
Autor: Zbyšek Petržílek

Program a info o letním soustředění SK ve Sloupu V Čechách 2006

Vážení rodiče, přátelé a kamarádi. V polovině srpna odjíždíme na již dvanácté letní soustředění. To letošní bude trochu jiné vzhledem k náplni soustředění a k  věkovým kategoriím zúčastněných.

Po dobré zkušenosti s nasazením a výborných zkouškách na jarním soustředění, dám na letním soustředění větší důraz na výuku  kihonu (základní techniky bloků,úderů a kopů), kata ( sestavy krytů a protiútoků proti více protivníkům) a kumite (sparing), a to jak řízeným formám, tak volným.A nesmím zapomenout na kata team, (kde vzhledem k počtu našich  závodníků máme velkou šanci na vychování dalších úspěšných reprezentantů). Součástí soustředění bude samozřejmě i posilování, cvičení a  běhání v přírodě.

Účastníci soustředění byli rozděleni do tréninkových skupin s ohledem na věk a technický stupeň. Celkem bude pět skupin. Tréninky budou probíhat dvou-třífázově, opět v závislosti na věku a výkonnosti. Na konci soustředění budou ti žáci kteří budou splňovat podmínky připuštěni na zkoušky STV JKA.

Trénovat  jednotlivé skupiny budou členové A teamu SK reprezentanti České republiky karate JKA (J. Míka, J. Voráček sen. D. Voráček, J. Voráček jun. M. Drahoš)

Ve volném čase se o naše svěřence budou starat Kája Nováková, (která vede v našem SK oddíl aerobicu a tae-ba) a Jiří Kliner ( pachatel oblíbených výletů a výšlapů) a další dva vedoucí.

Oba výše jmenovaní mají také na „svědomí“ samurajské hry a soutěže, kde se děti budou nejen konfrontovat v dovednostních a sportovních soutěžích, ale formou scének, her a přednášek  se  poučí z historie Nipponu.

V letošním roce by jsem chtěl opět oživit dávnou tradici a s dětmi u ohně více hrát na kytaru a zpívat. Bývali časy, kdy všichni znali staré písničky a zpívali je s námi, a je škoda, že dnešní mladí je už neznají.

O zdravotní stav účastníků, čistotu na chatách a případné ošetření se bude starat naše stálá a zkušená zdravotnice „teta Dáša“.

Pokud se budete chtít přijet podívat, zavolejte prosím alespoň den dopředu abychom neměli naplánován nějaký výlet nebo nějakou akci mimo areál.
číslo na Káju: 777 049 558
Jirku: 777 636 582

Co dodat? Přejte nám, alespoň trochu slušné počasí, ne moc teplo a hlavně ne déšť, toho jsme si v loňském roce užili dost. A já si přeji aby se všem soustředění líbilo, nestal se žádný úraz,  a aby se mi v dalších letech ve spolupráci s rodiči povedlo vychovat novou generaci závodníků, kamarádů a přátel SK, kteří budou do klubu chodit nejen kvůli karate, ale také pro dobrou partu kamarádů a přátel.Oss…

Nahoru