Publikováno: 19-02-2007
Autor: Zbyšek Petržílek

13. letní soustředění SK Shotokan

Datum:
18. 8. – 1. 9. 2007
Místo:
RS Oáza Sloup v Čechách, čisté a klidné místo v předhůří Lužických hor: www.nasehory.cz
Co vás čeká?
soustředění je organizováno jako letní tábor, kde vedle výuky a zdokonalování JKA karate absolvují účastníci také běhání,posilování a cvičení venku v přírodě a mohou se zúčastnit ranních zenových meditací . Děti i ostatní účastníci soustředění budou rozděleny do tréninkových týmů podle věku, technických stupňů a nasazení.
Tábor je vhodný i pro nováčky z přípravek a i pro úplné začátečníky.
Ve dvoufázových trén. jednotkách se budou učit kihon, kata a jejich aplikace pro sebeobranu, naučí a zdokonalí se i ve všech formách kumite. Samostatnou kapitolou budou tréninky kata team. V programu soustředění jsou také sportovní a dovednostní soutěže, dále výlety,večerní bojovky,ohně s opékáním buřtů a zpíváním a s programem, který budou tvořit sami děti..Letošní novinkou bude večerní promítání filmů. Na konci soustředění se mohou,ti kteří budou dobře připraveni přihlásit na zkoušky JKA.
V rámci celotáborové hry děti budou rozděleni do samurajských klanů (oddílů), které budou po celou dobu pobytu mezi sebou soutěžit v různých disciplínách a vzdělávat i z historie Nipponu, samurajů a bojových umění, včetně japonské terminologie a základů japonštiny.
Pro volný čas jsou naplánovány výlety do okolí Sloupu, na Máchovo jezero a do Česko Saského Švýcarska. Dále jsou připraveny - diskotéky, maškarní průvod se soutěží o nejlepší masku, a v případě slušného počasí koupání ve velkém přírodním koupališti Sloup, nebo v našem malém bazénu v areálu RS.
Ubytování a plná penze:
ubytování je zajištěno v pěkných, čistě udržovaných chatkách se sociálním zařízením. Chatky jsou více pokojové. Dvou, tří a pěti, až šesti lůžkové. V případě špatného počasí se dají vytápět. Stravování je v jídelně RS pětkrát denně s pitným režimem. K správcovi RS p. Šupinovi jezdíme již jedenáctým rokem nejen pro čistotu areálu a ubytování, ale především pro velmi kvalitní stravování.V případě velkého zájmu budou v areálu postaveny stany.
Vybavení RS:
rozsáhlý oplocený areál je situován mezi vzrostlé stromy a jeho součástí jsou dva universální kurty, dětské prolézačky a houpačky, travnatá hřiště, zakrytý venkovní stůl na stol. tenis a malý bazén. Vlastní sportovní vybavení míče,pálky, stůl na pinkponk,softbal, koše, branky a hokejky, atd. si vezeme s sebou.Cvičení probíhá venku na třech tatami, které jsou zakryty plachtou proti dešti i sluníčku. V případě špatného počasí a zimy, budeme cvičit v tělocvičně.
Vedoucí a zdravotník, trenéři:
po celou dobu soustředění mezi tréninky se o děti budou starat vedoucí a zdravotnický personál.Vzhledem k tomu, že letos počítám s účastí více malých dětí bude vedoucích více. Tréninkové jednotky povedou několika násobní mistři ČR, členové národní reprezentace.
Ke stažení:
Přihláška na letní soustředění - formát MS Word (30kB), formát Adobe PDF (30kB)

Registrace na Letní soustředění

Nahoru