Publikováno: 09-03-2007
Autor: Zbyšek Petržílek

Víkendový seminář se shihanem Hideo Ochi 8. dan JKA WF

Zacvičit si pod vedením shihanem Hideo Ochi šéf instruktorem JKA pro Evropu, bývalým excelentním závodníkem,skvělým člověkem a žijící legendou jsme opět měli možnost na konci března na semináři JKA. Ten byl otevřen i pro karatistickou veřejnost ze sdružených svazů ČUBU.

V sobotu, proběhli dva tréninky zaměřené na kihon, kata i kumite a následoval mezinárodní turnaj smíšených družstev Gichin Cup. Turnaje se účastnili vždy po dvou týmech družstva SRN, Maďarska, Litvy, Slovinska, Slovenska a Polska. Po letech, kdy jsme obsazovali druhé nebo třetí místo zvítězilo A družstvo JKA ČR.

Po turnaji byli na programu zkoušky na technické stupně. Ve svazu JKA ČR vykonává zkoušky na mistrovské stupně Dan pouze pan H. Ochi. Bratři Voráčkové z SK Shotokan Neratovice složili u pana H. Ochi na výbornou zkoušku na 2. Dan JKA WF.

Druhý den pokračovali tréninky s panem Hideo Ochi, při kterých nejen zamotával hlavu nezvyklými kombinacemi technik, ale hlavně pozoroval, opravoval a motivoval.

Tréninků pro nižší technické stupně 9 - 6 Kyu se účastnilo sto dvacet karatéků, tréninků pro vyšší stupně 3. Kyu až Dan dokonce přes dvě stě.

Na závěr shihan Ochi nás všechny přesvědčil o své výborné fyzické kondici a elánu při cvičení břišních svalů, kdy někteří podstatně mladší s hnědými nebo i černými pásy odpadávali, a shihan s úsměvem stačil ještě počítat.

Každé setkání s výjimečným člověkem shihanem Hideo Ochi nás katapultuje dál a motivuje k další práci a jsme vděční, že shihan H. Ochi bere karatisty z JKA ČR, tedy i z Sk Shotokan za své. Z našeho klubu se semináře zúčastnilo šestnáct karatistů a zastoupení jsme měli i ve výběru reprezentace JKA ČR kde nás zastupoval J. Voráček.

Malá ochutnávka z galerie:

Nahoru