Publikováno: 26-04-2009
Autor: Zbyšek Petržílek

15. letní soustředění se blíží

Místo:
RS Oáza Sloup v Čechách, čisté a klidné místo v předhůří Lužických hor.
Adresa střediska: www.nasehory.cz
Co vás čeká:
soustředění je organizováno jako letní tábor, kde vedle výuky J.K.A. karate na tatami, absolvují účastníci také spoustu běhání, posilování a cvičení venku v přírodě. Cvičí se ve dvou velkých dojo, jedno je pod velkým párty stanem, který bude zároveň sloužit jako klubovna a letní kino, (oproti loňskému roku by měl být větší a také vytápěný), druhé je venku na sluníčku. Cvičí se na tatami! Děti a ostatní účastníci soustředění budou rozděleny do tréninkových týmů podle věku, technických stupňů a výkonosti.
Tábor je vhodný i pro nováčky, kteří nemají s karate žádné zkušenosti (pokud víte o někom kdo by chtěl se od září přihlásit, toto je nejlepší cesta zapojení do kolektivua výuky). Nabídka platí také pro rodiče pro které bude zajištěna budova cca 50 metrů od RS. Pokud se rodiče účastní výuky bude jim účtována normální cena za soustředění. V opačném případě si ubytování a stravu platí sami, protože je potom ve vyúčtování hrozný zmatek!
Ve dvou - třífázových trén. jednotkách se budou učit nejen nová kata a jejich aplikace pro sebeobranu, ale zdokonalí se i ve všech formách kumite. Tréninky kata team budou třetí fází jednotek. Celo táborová hra klanů, sportovní soutěže, výšlapy, večerní bojovka,ohně s opékáním buřtů a zpíváním a s programem který budou tvořit sami děti.. Na konci soustředění se mohou,ti kteří budou dobře připraveni přihlásit na zkoušky JKA.
V rámci celotáborové hry se děti budou vzdělávat i z historie Nipponu, samurajů a bojových umění, včetně japonské zápasové terminologie a základů japonštiny.
Pro volný čas jsou naplánovány výlety na Máchovo jezero a do Česko Saského Švýcarska. Dále jsou připraveny - diskotéka,pyžamová party, maškarní bál se soutěží o nejlepší masku, a také koupání ve velkém přírodním koupališti nebo v malém bazénu v areálu RS.
Ubytování a plná penze:
ubytování je zajištěno v pěkných, čistě udržovaných chatkách se sociálním zařízením. Chatky jsou více pokojové. Dvou, tří a pěti, až šesti lůžkové. V případě špatného počasí se dají vytápět. Stravování je v jídelně RS pětkrát denně s pitným režimem. Do RS Oáza jezdíme již řadu let, nejen pro čistotu areálu a ubytování, ale především pro velmi kvalitní stravování.Starší a dospěláci budou ubytování přes ulici v objektu vedlejšího RS v budově.Další možností ubytování jsou stany, v nichž bude cena za ubytování snížená. Pokud budete mít zájem o ubytování ve stanech je potřeba to uvést písemně na přihlášku!!!
Vybavení RS:
rozsáhlý oplocený areál je situován mezi vzrostlé stromy a jeho součástí jsou dva universální kurty, dětské prolézačky a houpačky, travnatá hřiště, zakrytý venkovní stůl na stol. tenis a malý bazén. Vlastní sportovní vybavení míče, pálky, stoly na pink-ponk,softbal, koše, branky a hokejky, atd. si vezeme s sebou.
Vedoucí a doktor, asistenti:
po celou dobu soustředění mezi tréninky se o děti budou starat vedoucí, praktikanti a asistenti z řad dospělých. Lékařskou službu bude mít paní doktorka Benešová.Tréninkové jednotky povedou instruktoři SK, členové národní reprezentace ČR a asistovat budou starší cvičenci.

Pokud si chcete udělat obrázek o RS a aktivitách na letním soustředění podívejte se do naší galerie

Nahoru