Publikováno: 17-12-2012
Autor: Zbyšek Petržílek

Výsledky Nicholas cup 2012

Minivýprava Shotokanu Neratovice se na Nicholas Cupu 2012 neztratila. Ačkoliv čítala zhruba 12 závodníků a 16 rodičů, získali jsme dokonce 3 zlaté a okupovali jsme stupně vítězů permanentně (a to jsme už od mistrovství republiky před 5 týdny prakticky netrénovali)

1. místo kumite mladší žačky Kateřina Walderová
1. místo kata starší žáci Dan Beneš
1. místo kata týmy Michal Walder, Tomáš Plachý, Dan Beneš
2. místo kumite mladší dorostenky Petra Provazníková
2. kata mladší dorost Milan Šoltys
2. místo kata mladší dorostenky Petra Provazníková
2. místo mladší žačky Aneta Zítková
2. místo kata tým mladší žáci Kateřina Walderová, Kuba Drápalík, David Skřivánek
3. místo kata mladší dorost Michal Walder
3. místo kata mladší žáci Kuba Drápalík
3. místo kumite mladší žáci David Skřivánek

I když jsme byli určitě nejmenší výpravou oproti SKBU, Úvalům, Bílině, Táboru, drželi jsme průměr více než 1 medaile na 1 závodníka. Konkurence byla stejná jako na národních pohárech a mistrovství ČR – z reprezentantů ČR nikdo nechyběl. Jen v kategorii kata týmů mladších žáků, kde Kačka, David a Kuba obsadili 2.místo, startovalo 14 kata týmů !

Dan vyhrál s velkou převahou soutěž kata starších žáků, kdy nepřipustil odvetu za MČR. Náš kata tým Tomáš, Dan a Michal ( ČR do 13 let) letos počtvrté za sebou porazil své soupeře z Bíliny ( ČR do 15 let), tentokrát o 0,7 b. Poslední zlatou získala Kačka, která postupně vyřadila všechny své kolegyně z reprezentace ČR ( nejkratší ipponem za 3 sekundy) a ve finále, které bylo opakováním finále mistrovství Evropy, dokonce nedovolila soupeřce ani jednou zaútočit.

Hezký výkon podala Anetka, která vybojovala stříbrnou až po rozstřelu s kadaňskou závodnicí. Milan s Michalem obsadili 2. a 3. místo v kata, když porazili zbylé reprezentanty ČR kromě Schaffera z Bíliny. Michal se dostal na bednu v celostátním závodě poprvé od vážné choroby před 2 lety. Pokud bychom se na Nicolas Cup připravovali, neměl by však Schaffer proti Milanovi šanci. Dobrým výkonem postoupil do semifinálové osmičky také Tomáš. Výborné je i osmé místo z šedesáti osmi soutěžících Janka Šimona v kata. Zajímavá byla soutěž kata týmů, (která kromě toho, že se zúčastnilo 14 týmů), tak probíhala potmě kvůli výpadku proudu, i když bylo vidět sotva na druhý konec tatami. David při své premiéře ve vyšší kategorii v mladších žácích s Kubou a Kačkou obsadili stříbro. David v soutěži kumite porazil Bosáka, a bral hezké 3.místo při startu ve vyšší kategorii, to samé se povedlo Kubovi se 3.místem při startu s o mnoho staršími soupeři v kata a také on Bosáka v kata předstihl.

Na závěr si nechám naší největší bojovnici Petru, která získala dvě stříbrné medaile. Petra statečně bojovala už ve finále s Rokosovou, „které spravedlivě nechal prodloužit v její prospěch kanza Patík“, protože finále se jede na 4 body. Bohužel celý Nicolas Cup skončil nejen pro nás, ale hlavně pro Petru smutně – nejprve Petra využila nabídnuté prodloužení a vyrovnala, v sai shiai ale inkasovala a musela znovu nastoupit do boje o 2.místo, kde dostala Petřina soupeřka hansoku a Petra musela být hospitalizována. Držíme palce – podle posledních zpráv bude brzy propuštěna do domácího léčení. Petro, myslíme na Tebe – jsi statečná! J.W.

Nahoru