Publikováno: 06-01-2013
Autor: Zbyšek Petržílek

Shotokan na noci mistrů Č.U.B.U

Předposlední víkend před vánoci proběhl ve Španělském sále Pražského hradu slavnostní galavečer s názvem Noc mistrů,který byl spojený s vyhlášením nejlepších sportovců ČR v bojových sportech.

Ti „kteří v bojových uměních něco dokázali, a jsou v jednotlivých svazech ve špičce“, dostali možnost prezentovat svůj svaz a své dojo. Tradiční ankety o nejlepšího sportovce v bojových sportech – muž , žena, dítě – se zúčastnili zástupci všech 20 sportovních svazů zastoupených v České unii bojových umění, nejen z karate JKA, ale také z dalších svazů karate, aikido, taekwondo, kendo, budo atd. ČUBU je čtvrtým nejsilnějším sportovním svazem v ČR hned po fotbale, hokeji a florbalu s 42 000 sportovci.

I přes konkurenci bojovníků ze 20 svazů dosáhl SK Shotokan Neratovice mimořádného úspěchu, když získal dvě ze tří hlavních cen.

Linda Priškinová, úřadující mistryně Evropy v kumite dospělých, zvítězila v anketě o nejúspěšnější ženu ČR v bojových sportech. A čtyřnásobná mistryně Evropy Kačka Walderová vyhrála v kategorii dětí.

Velkým úspěchem skončila také ukázka technik karate členy našeho klubu v rámci společenského programu, která byla několikrát doplněna spontánním potleskem 700 lidí v sále.Celý záznam se po reprízování v ČT 4 objeví v archívu na webu ČT.

Video v archívu ČT, vyhlášení královny Noci Mistrů Lindy Priškinové začíná v čase 34:15.

Nahoru