Publikováno: 15-06-2013
Autor: Zbyšek Petržílek

Shotokan Neratovice - Hloubětín přivezl z ME J.K.A pět titulů mistrů Evropy

Ani z letošního ME karate J.K.A nepřijeli reprezentanti státní reprezentace a členové Shotokanu Neratovice-Hloubětín s prázdnou. I přes silnou konkurenci tradičních soupeřů z Ruska, „domácích Srbů“, Maďarska, SRN, Norska, Dánska a dalších, dokázali naši odchovanci vybojovat celkem třináct medailí!

1. place European champion kumite girls 14-15 years
Petra Provazníková
1. place European champions kumite team girls 14-15 years
Petra Provazníková, Lucie Hybšová
1. place European champion kata cadets
Lucie Köppelová
1. place European champion kumite veterans
Markéta Brožová
1. place European champion kata veterans
Markéta Brožová
2. place kata team boys 14-15 years
Tomáš Plachý, Dan Beneš, Michal Walder
2. place kata team cadets
Lucka Köppelová, Lenka Horáčková, Helča Peterová
3. place kumite cadets
Lucka Köppelová
3. place kumite team boys 14-15 years
Radek Krejčí
3. place kumite girls 12 years
Kačka Walderová
3. place kata cadets
Helča Peterová
3. place kata girls 11 years
Anetka Zítková
3. place kata team boys 11–12 years
Kuba Drápalík
4. place kata girls 11 years
K. Walderová
4. place kata girls 9 years
Barbora Mašková
4. place kata team girls 14-15 years
Petra Provazníková, Lucka Hybšová
4. place kata team girls 11-12 years
Anetka Zítková, Kačka Walderová, Julča Grosmanová

Petra Provazníková nedala soupeřkám šanci, a suveréně si došla pro obhajobu mistrovského titulu v kumite individual bez rozdílu vah a barvy pásků. Výrazným dílem také přispěla k zisku dalšího mistrovského titulu v kumite týmech. Nastupovala do zápasů jako první, a dokázala deklasovat soupeřky v patnácti-dvaceti sekundách na awasete ippon. Na výbornou jí v týmu sekundovala i další naše členka - Lucka Hybšová, pro kterou to byla první medaile na ME.

Další mistrovský titul vybojovala Lucka Köppelová v kata kadetek.

Ve čtyřčlenném finále předvedla nejlepší výkon, a po dvou letech stříbrných medailí znovu vystoupila na stupeň nejvyšší. K zlaté medaili z kata přidala ještě třetí místo v kumite, a tím získala v karate J.K.A nejprestižnější ocenění - kombinaci kata kumite. Markéta Brožová přivezla další dva mistrovské tituly a to z kata a kumite v kategorii veteránek, a obhájila tím svá předchozí prvenství z minulých let.

Skvělý výkon předvedli loňští mistři Evropy v kata týmech - D. Beneš, T. Plachý a M. Walter. Přesto že letos přestoupili do starší kategorie, ve finále prohráli s favorizovaným týmem z Ruska pouze o jednu desetinu bodu, a vybojovali titul vicemistrů Evropy.

Stříbrnou medailí, a titulem vicemistryň Evropy zúročil náročnou přípravu i další náš kata tým tentokrát kadetek do osmnácti let ve složení - L. Köppelová, L. Horáčková a H. Peterová.

Bronzové medaile si ze Srbska přivezli Helča Peterová z kata kadetek, a Radkyn Krejčí z kumite týmů patnáctiletých. Další bronz vybojovala v silné konkurenci desetiletých dívek Anetka Zítková, když jako jediná byla schopná konkurovat výborným Ruskám. Již třetí rok za sebou veze z ME medaili v kata! V kumite stejné kategorie vybojovala bronz v řízené formě kumite i trojnásobná mistryně Evropy ve volném kumite K. Walderová, (a přidala ještě čtvrté místo v kata). Další třetí místo obsadil i Kuba Drápalík v kata týmech dvanáctiletých. Do finálových zápasů se probojovala také Barča Mašková v kata devítiletých. Na nepopulárním čtvrtém místě s„bramborovou medaili“ skončili naše týmy dívek do dvanácti a patnácti let.

Česká republika brala celkem 31 medailí, a v celkovém hodnocení národů obsadila třetí místo.

SK Shotokan Neratovice počtvrté za sebou vybojoval na ME téměř padesát procent z celkového součtu medailí, a opět výrazným dílem přispěl k velmi dobrému jménu Českého karate J.K.A v Evropě.

Velké poděkování všem „nejen závodníkům“ ale i rodičům za to, jakým způsobem se k fyzicky, psychicky i časově náročné přípravě trvající od ledna postavili.

Oss…

Zbyšek Petržílek
hlavní instruktor SK
člen komise státní
reprezentace karate
J.K.A ČR

Nahoru