Publikováno: 23-06-2014
Autor: Zbyšek Petržílek

Národní liga smíšených družstev družstev karate J.K.A 2014

Liga karate J.K.A. je specifická, prestižní a v ČR a možná i ve světě jedinečná soutěž, kde v jednom družstvu soutěží ženy proti ženám, muži proti mužům jak v kata, tak i v kumite. Je zařazena jako kontrolní závod národní reprezentace, a proto se zde potkává špička českého karate J.K.A.

1. místo v dorostenecké lize vybojovali

M. Šoltys, R. Krejčí, P. Provazníková, L. Hybšová, J. Studený, D. Beneš, O. Žampach, D. Hlinovská.

Ani v letošním ročníku nenašli přemožitele naši dorostenci, kteří navíc měli před třetím kolem už takový náskok, že v podstatě nemuseli nastoupit. :-) Přitom bychom s klidem mohli postavit dvě, možná i tři dorostenecká družstva. A možná bych to pro jejich rozvoj i udělal, kdyby ale svaz byl rozumný a nechtěl za účast jednoho družstva tři tisíce!

3. místo v žákovské lize vybojovali

J. Boháč, A. Dolanská, J. Průša, E. Hurdálková, J. Lisý, A. Zítková.

Nově složené družstvo žáků přišlo v přípravě na ME o nejlepšího kumiťáka Honzu Průšu. Eliška dala přednost před závěrečným kolem ligy nějaké soukromé akci. A aby toho nebylo málo tak si v posledním kole si natáhla tříslo i naše druhá chlapecká opora universál J.Tuleň/Boháč, a tím pádem jsme prohrávali zápasy na kiken, bez možnosti získávat body. Přesto za této situace je třetí místo velmi dobrým výsledkem všech nových mladých závodníků, kterým za jejich přístup a nasazení děkuji. Máme v záloze dobrý závodnický tým žáků které se určitě teprve projeví. :-)

4. místo v seniorské lize vybojovali

l. Köppelová, J. Voráček, D. Voráček, P. Pacovský, M. Šoltys, M. Merfait

Oproti loňskému roku jsme se sice posunuli o příčku výš, přesto čtvrté místo nekoresponduje s výkonnostní tabulkou jednotlivců. Bohužel máme od MČR dlouhodobě zraněnou Helču Peterku, a od druhého kola opět nezávodil kvůli zranění Domča Voráček. Navíc ve třetím kole nám chyběli i Lucka Klíště Köppelka a Pepek Voráček. Ani výborné, a stále se zlepšující výkony Pepína Pacovského nemohli bodový handicap dohonit. Přesto jsem s výsledkem spokojen, a to z jednoho důvodu. Sk Shotokan Neratovice je jediným klubem v celé soutěži, který staví do družstev zásadně svoje závodníky!

Členové Hloubětínského a Nekatovického dojo po posledním kole národní ligy, z leva vzadu. J.Studený, R. Krejčí, P. Provazníková, M.Šoltys, J.Lisý Z leva v první řadě:P.Pacovský, L. Hybšová, J.Boháč,A. Zítková, A. Dolanská

Nahoru