Publikováno: 20-12-2015
Autor: Zbyšek Petržílek

MISTROVSTVÍ EVROPY SHOTOKAN KARATE ASSOCIATION - CRAWLEY UK 2015


Na letošním ME ESKA “asociace která sdružuje státní reprezentace dvou největších svazů světa – J.K.A a WKF”, reprezentovali ČR dva členové Shotokanu Neratovice.
Pepíno Pacovský v kategoriích junior-senior, a Pavel Zach v kadetech a juniorech. Husarský kousek se opět povedl hned v prvním zápase juniorských kategorií kumite Pepínovi Pacovskému, který na dvě wazari vyřadil několikanásobného mistra světa a Evropy J.K.A, ESKA i WESKA Sergeje Maschenka z Ruska.
Pavel Zach se v kumite kadetů dostal také daleko. Prohrál až v posledním zápase svého tatami s budoucím polským finalistou. Skončil tak na pátém až osmém místě v semifinále. Ještě lépe zabojoval v kata. V konkurenci specialistů z WKF dokázal vybojovat bronzovou medaili.
Oba naši reprezentanti navíc vybojovali další bronzovou medaili v juniorských kumite týmech, když o postup do finále prohráli s výborným ruským týmem.
Pepíno Pacovský se postaral o další senzaci. V seniorech už vedl nad jedním z nejlepších anglických kumiťáků Jonathanem Mc Gorianem na wazari, a po kombinaci dal ippon (kop na hlavu). Angličan reflexivně odvrátil tvář, a následný kop dopadl na oční oblast. Rozhodčí ESKA to alibisticky ohodnotili jako zakázanou techniku, a Pepíno dostal napomínání. Mc Gorian dostal mubobi, tzn. nedbání vlastní bezpečnosti. Podle pravidel by to správně mělo být mubobi pro Angličana, ippon a výhra pro Pepína. A nebo kontakt pro českého borce, a bez trestu pro Angličana. Mc Gorian potom dokázal dvěma wazari zápas otočit a vyhrát.Nahoru