Publikováno: 27-08-2017
Autor: Zbyšek Petržílek

Mistrovství světa J.K.A Limerick Irsko

Mistrovství světa nejstarší a největší organizace stylu Shotokan je prestižní událostí, která se koná jen jednou za tři roky. Je to něco jako olympiáda nejrozšířenějšího stylu karate ve světě. Zúčastnilo se ho 1350 závodníků z 58 zemí.

Ze Shotokanu Neratovice dostalo nominaci třináct lidí. V dětských kategoriích do 12 let bylo okolo třiceti závodníků, v cadetech a juniorských až osmdesát. A až sto dvacet závodníků v kategorii seniorů. V každé kategorii mohou startovat jen čtyři zástupci jedné země, klubový nebo individuální start jako je v jiných organizacích není dovolen. Ve většině kategorií v kata i kumite brali první čtyři místa Japonci. Shotokan Neratovice přivezl dvě pátá místa a pětkrát postup do osmičlenného finále. Výborné páté místo kumite 14 -15let vybojovala Aneta Zítková, prohrála až v boji o medaili s Japonkou. Šesté místo kata individual 10 -11 let vybojovala Víky Mašková. Sedmé místo kata individual 10 -11 let Tomáš Novotný. Osmé místo kata individual 10 -11 let Mája Dobsová. Do eliminačních zápasů nejtěžší a neprestižnější seniorské kategorie nastoupili Pepíno Pacovský a Lucka Köppleová. Výborný výsledek předvedla opět Lucka Köppelová. V konkurenci osmdesáti startujících vybojovala pro Shotokan Neratovice a JKA ČR historicky první postup v seniorské kategorii do osmičlenného finále nejlepších žen světa. Stejného výsledku „postupu do osmičleného finále“ dosáhla i s naším seniorský kata týmem V kumite se jí už tak nedařilo, a vypadla v druhém zápase s budoucí japonskou mistryní světa japonkou Shinou. I Pepíno Pacovský ( bronz a posledním MS J.K.A v Tokiu) vstoupil do eliminačních zápasů výborně. V prvním zápase bodoval dvěma wazari, a ve druhém dokonce Ipponem po cca 30 vteřinách. Stopku mu vystavil ve třetím zápase závodník z JAR, který se následně dostal do osmičky nejlepších. Pepíno na svém prvním MS v seniorech parádní 16-30 místo ze sto dvaceti sedmi seniorů kumite bez rozdílu vah. Neděle byla ve znamení finalových bojů. Do finále kata individual Lucka nastupovala jako první, což pro hodnocení to není nikdy dobré, protože rozhodčí nemají s kým srovnávat a dávají nízké známky. Její finálová kata Sóchin nakonec stačila (JEN) na osmé místě v kategorii seniorek individual kata na MS J.K.A. Velká gratululace. Ještě lépe se vedlo našemu kata týmu seniorek který opět s Luckou Köppelovou vybojoval páté místo z celkového počtu devatenácti týmů. Výborný výsledek!!!

Velké uznání patří všem závodníkům, kteří se připravovali dva měsíce v intenzivních dvou až třífázových trénincích, a v podstatě neměli neměli žádné prázdniny.

Odkaz na video: zde

Nahoru