Publikováno: 12-11-2003
Autor: Jana Nováková

Zhodnocení MČR a sezóny 2003

Mistrovství republiky českého svazu Japonské asociace karate přineslo členům klubu SK Shotokan Neratovice celkem sedmnáct medailových umístění. Získali sedm mistrovských titulů, jednu stříbrnou a devět bronzových medailí. V celkovém pořadí klubů za rok 2003 tak obsadili druhé místo. Mistrovství republiky JKA karate se zúčastnilo celkem 153 závodníků ze sedmnácti klubů.

V individuálních soutěžích se mistrem republiky stal Tomáš Starý v kategorii kumite dorostenců, Dominik Voráček v kategorii kata juniorů a Jitka Nováková v kategorii kumite juniorek. Poslední dva získali i titul v kombinaci kata – kumite. Jitce Novákové navíc vynikající výsledek zajistil místo v české národní reprezentaci. Zlaté medaile dostali na krk i mladší žáci, dorostenky, junioři a senioři v kategorii kata tým.

Trenér klubu Shotokan Neratovice Zbyšek Petržílek je podle svých slov spokojen nejen s výsledky republikových závodů, ale i celé sezony. „Druhý místem v celkovém pořadí jsme opět prokázali, že patříme na špičku českého JKA karate. Držíme se na ní už sedmým rokem a to něco znamená“, pochválil. Závodnický rok 2003 přitom nemile poznamenalo obnovené zranění kolena seniorky Lindy Kasíkové, na poslední chvíli nemohla kvůli podobnému zranění nastoupit ani juniorská favoritka Michaela Haová.

Spokojeností zářili i sami závodníci. „Mám radost jako malej kluk, ale příští rok už mi bude osmnáct, takže se budu muset prosadit v juniorské a později seniorské kategorii, což už bude mnohem těží,“ řekl dorostenecký mistr republiky sedmnáctiletý Tomáš Starý.

Podle Petržílka nese na úspěchu Shotokanu zásluhu důsledná příprava. „Josef a Dominik Voráčkovi, Tomáš Novák i Tomáš Starý skvěle zúročili měsíc náročných dvoufázových tréninků, vybouchali vlastně celou dorosteneckou i juniorskou kategorii a zabodovali i v seniorech,“ vysvětlil. Zvláště na dětech v žákovských kategoriích se pozitivně projevilo podzimní soustředění ve Starých Splavech u Máchova jezera.

Čtyři neratovické karatisty čeká v prosinci ještě mistrovství Evropy v Londýně.

Nahoru