Publikováno: 18-04-2013
Autor: Zbyšek Petržílek

Výsledky SK Shotokan na 1.N.P. žáků

Kadaň 13.4.2013
1. místo kombinace kata-kumite ml. žákyně Eliška Hurdálková
1. místo kombinace kata-kumite st. žáciJirka Boháč
1. místo kata mladší žákyně Eliška Hurdálková
1. místo kata mladší žáciJakub Drápalík
1. místo kata tým ml. žáciD. Skřivánek, J. Drápalík, A. Kříž
2. místo kumite žáci - 9 letMates Fabián
2. místo kumite st. žáciJirka Boháč
2. místo kata tým st. žákyněA. Dolanská, E. Hurdálková,B. Mišnerová
2. místo kata tým ml. žákyněA. Zítková, J. Grosmanová, B. Mašková
3. místo kumite st. žáciHonza Průša
3. místo kumite st. žačkyEliška Hurdálková
3. místo kumite ml. žačkyJulča Grosmanová
3. místo kumite ml. žáciDavid Skřivánek
3. místo kata st. žáciJirka Boháč
3. místo kata žáci – 9 letMates Fabián
3. místo kata ml. žačkyAnetka Zítková

Do finále se ještě probojovali Pája Hurdálek - 4. místo kata žáci – 9 let, a David Skřivánek – 4. místo kata ml. žáci. V osmičce získali body pro nominaci na MČR i další členové Sk Shotokan: 5. místo kumite st. žáci M. Kudrna, 6. místo kumite st. žáci O. Kettner, 6. místo kata ml. žákyně J. Grosmanová, 7. místo kumite ml. žákyně A. Zítková, 7. místo kumite ml. žáci D. Rucki, 7. místo kata ml. žáci A. Kříž. A osmá místa obsadily B. Mišnerová kata st. žákyně, a B. Mašková v kata a kumite ml. žákyně.

Hodnocení 1. N.P. žáků 2013

Vzhledem k velkému počtu soutěžících se musel tento N.P. jet na čtyři tatami. Soutěž se tím velmi urychlila, a organizátor vybral pěknou halu jak pro soutěžící, tak i doprovod. Poslali jsme do Kadaně všechny naše rozhodčí, jen opět Mirunka se opět na pomoc klubu „ať už jako kauč nebo rozhodčí“ vyprdnul!!! Tím pádem nemohl nikdo ze zkušenějších kaučovat což se projevilo na výkonech některých našich závodníků. Přesto si myslím, že není důvod k nespokojenosti, ale také rozhodně ne k přílišnému optimismu.V minulých dvou letech jsme z N.P. dětí vozívali deset - dvanáct zlatých medailí. Teď jsme jich přivezli sice šestnáct, ale jen tři zlaté!!! Je vidět že jsme naše konkurenty v minulém roce našimi výsledky pěkně motivovali, takže se více soustředili na práci s mládeží A to je rozhodně pro svaz J.K.A ČR dobře! :-)

S hodnocením začnu od nejmladší kategorie mini žáků: Mates Fabián konečně zúročil svůj talent, přivezl dvě medaile, 3. místo kata, i když podle mého názoru měl být v kata druhý, a krásné druhé místo v kumite. Finále jsem neviděl, nevím proč ho prohrál, ale určitě už potřeboval tohle potvrzení své výkonnosti. A při jeho přístupu k tréninku, o něho nemám vůbec strach. Pájovo čtvrté místo v kata na prvních velkých závodech je velmi dobrým výsledkem. Pokud by byl schopen více poslouchat na trénincích, byla by jeho prezentace určitě ještě lepší! Měl by se zaměřit na techniky „měli by mít formu jako kihon“ a postoje. Je v nich vysoko! Naopak chvályhodné, bylo jeho hikite,tam jsem viděl v ručičkách opravdu sílu. A také by neškodilo více zařvat, a být zanchin, a ne koukat jako telátko boží. :-) Kategorii mladších žáků a žaček neviděl, takže jen hodnocení podle výsledků: Drápoš první místo v kata, supr, i když ještě musíme na ME hodně chybiček odstranit. Co se mu nedá ale rozhodně upřít, je nasazení a zachin!!! Skřivan čtvrté místo v kata. Na to jak měl v trénicích kata „ na háku“je to výborný výsledek. Zafungoval tam coby kauč tatík Jirka, který ho hecoval. :-) U Drápoše mám bohužel mínus za kumite! S jeho pohybem a rychlýma nohama by se měl dostávat i přes ty větší soupeře jako dřív. Bohužel má tam psychický blok od loňska, přitom Skřivan který opět (vychrupnul ) Ondru Bosáka) není o nic větší. Anetka v ml.žačkách třetí v kata ve vyšší kategorii, což není špatné.Ale určitě je pro ní i pro mne, zklamáním její sedmé místo v kumite, když zvážím jak na trénincích dře, chodí pravidelně i na ind. tréninky. Musíme zapracovat na jiných kombinacích, a „U VŠECH“ na přechodu z ústupu do kontr techniky, nebo do protiútoku. Julča si to s Aňuchou „prohodila“ skončila třetí v kumite (což je v této silné kategorii výborný výsledek), a šestá v kata, což opět vzhledem k tomu jak končila v loňském roce je rozhodně posun k lepšímu. Osobně domnívám, že pokud by tam byli zkušenější kaučové, tak obě holky mohli skončit v kumite líp. Tímto nechci nijak znevažovat práci kluků, kteří obětovali volnou sobotu, a zhostili se nelehkého úkolu kaučovat, když se ostatní zkušenější a starší závodníci (kteří mají klubu co vracet ) na to vykašlali! Arigato gozaimas.

Nejlépe jsme dopadli v kategoriích st. žáci-st. žačky, kde jak Eliška a Tuleň „vybouchali“ kombinaci. A navíc jsme měli v osmičce kumite st. žáků čtyři zastoupení – Honza Průša, Tuleň, Kudrnatej a Ondra Kettner. Takže pánové, když pochopíte, že ranní tréninky nejsou za trest, ale že vás posouvají dál, a že pokud budete opravdu makat na trénincích (třeba jako Čermáček na celém soustředění) bude to určitě příště ještě lepší. :-) Po dlouhé době konečně zabojoval, „moc se mi líbil, a jsem rád že ho mohu pochválit“ i Ondatra! Snad konečně našel ztracenou formu, svou dravost a chuť si to se soupeřem pořádně rozdat, a doby kdy na měl na háku, bál se, a cloumala s ním puberta“ jsou snad definitivně pryč.Byl to pro mě „zážiteček“ vidět „skřítka Vítka“ jak tam honí kluky o hlavu větší, a deset kilo těžší. Výborně jel kumítko i Jirka Bohy Tuleń. Nacvičené kombince mu díky dynamickému nástupu do technik pěkně vycházeli. Dal třikrát ippon! Měl by se víc zaměřit na podmety u slabších a lehčích soupeřů. Ty jsou, a budou vzhledem k jeho těl. propozicím jeho výhodou. Viditelné zlepšení měli i Čermáček a Láďa Klusák, a pokud na sobě nepřestanou makat bude to časem dobré kumítko. Moc mě mrzí neúspěch Anežky Dolanské, která také velmi zodpovědně trénuje, a vidím u ní v kumite obrovský potencionál, do kterého má navíc i chuť. Nejdřív prohrála na mawashi s Eliškou a následně další zápas. Nevadí Ańucho, byl to jen N.P. není to MS, a i kdyby bylo, tak je to zase jen soutěž. A pokud nejde o život... :-) Když budeš pořád takhle makat, tak se výsledky určitě dostaví. Všechny tvoje soupeřky cvičí min. o dva roky déle než ty. Škoda že naše „další želízko v ohni“ katař Dan Rucki přijel až po soutěži kata, jen na kumite!!!!!!!!! Ale nebyla to jeho chyba.

Oss…

Nahoru